Real i Barcelona z awansem w Pucharze Króla

Choć trenerzy obu drużyn wystawili naprawdę mocne jedenastki, piłkarze Realu i Barcelony musieli przejść przez prawdziwe męczarnie. Pierwszą bramkę "Królewskim" dał Gareth Bale, który ostatni raz strzelał we wrześniu. Potem jednak Real znacznie osłabł, dał sobie strzelić bramkę. Tylko dzięki nieskoordynowanej defensywie trzecioligowego rywala drużyna z Madrytu była w stanie wygrać ten mecz. Po samobójczym trafieniu zrobiło się 2:1, a w 92. minucie Salamancę dobił Diaz.

Barcelona musiała przejść przez jeszcze większe katusze. Zaczęło się od straty bramki w dziewiątej minucie. Po tym trafienie, także trzecioligowa Ibiza zaczęła bronić korzystnego wyniku. Barcelona zdominowała grę, ale wyrównująca bramka padła dopiero w 72. minucie. Remis oznaczał dogrywkę, którą rywale Barcy z pewnością by nie pogardzili. Pod sam koniec, bo w 94. minucie, bramkę zdobył jednak Griezmann.